Έλαμψαν Χατζηϊσαΐας, Γιαννούλης και Σάμπο

Ο έλεγχος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ στους δανεικούς του Δικεφάλου

Γκολ για Χατζηϊσαΐα, ασίστ για Γιαννούλη και Σάμπο, εξαιρετικές εμφανίσεις από Κάτσε και Ουάρντα. Το Loanees Report του paokfc.gr είναι εδώ, με όλες τις λεπτομέρειες για τις επιδόσεις των δανεικών του Δικεφάλου τις προηγούμενες μέρες.

Πέδρο Ενρίκε

Φανέλα βασικού για τον Πέδρο Ενρίκε στην εκτός έδρας νίκη της Καραμπάγκμε 0-1 επί της Σεμπαίλ. Ο Βραζιλιάνος ήταν δραστήριος, είχε καλές στιγμές στο παιχνίδι και αντικαταστάθηκε στο 74′.

Έρικ Σάμπο

Ο Έρικ Σάμπο έπαιξε σε όλη την διάρκεια του αγώνα της Μπειτάρ κόντρα στην Μπνέι Γιεχούντα, που βρήκε την ομάδα της Ιερουσαλήμ να επικρατεί με 2-0. Ο Σλοβάκος έκανε ένα γεμάτο παιχνίδι, με πληθωρική παρουσία σε όλες τις γραμμές και έφτιαξε στις καθυστερήσεις το δεύτερο γκολ της ομάδας του, με εξαιρετική ενέργεια από τα δεξιά και ωραία σέντρα.

Στέλιος Κίτσιου-Χάρης Χαρίσης

Σπουδαία νίκη για την Σιντ Τρούιντεν που επικράτησε με 1-0 της Άντερλεχτεντός έδρας. Οι Στέλιος Κίτσιου και Χάρης Χαρίσης δεν αγωνίστηκαν, ο πρώτος λόγω τιμωρίας και ο δεύτερος λόγω τραυματισμού.

Εργκούς Κάτσε-Γιάννης Μυστακίδης

Ο Παναθηναϊκός πανηγύρισε το πρώτο του διπλό στην φετινή Super League Σουρωτή, καθώς επικράτησε με 0-1 της ΑΕΛ. Ο Εργκούς Κάτσε ήταν εξαιρετικός στα 87 λεπτά που αγωνίστηκε, έκανε πολλές δουλειές στην μεσαία γραμμή τόσο στο αμυντικό, όσο και στο επιθετικό κομμάτι, ενώ αποχώρησε τραυματίας, καθώς σκίστηκε το χείλος του και του έκαναν οκτώ ράμματα. Ο Γιάννης Μυστακίδης ήταν εκτός αποστολής, καθώς αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

Αμρ Ουάρντα-Δημήτρης Γιαννούλης-Δημήτρης Χατζηισαΐας

Μεγάλη νίκη για τον Ατρόμητο μέσα στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης με 0-1, με γκολ στις καθυστερήσεις. Ο Αμρ Ουάρντα ήταν εξαιρετικός και ταλαιπώρησε σε πολλά σημεία την αντίπαλη άμυνα, ενώ οι Γιαννούλης και Χατζηισαΐας πέρα από άψογοι στα αμυντικά τους καθήκοντα ήταν και οι πρωταγωνιστές στην φάση του γκολ της ομάδας του Περιστερίου, με τον πρώτο να εκτελεί το κόρνερ και τον δεύτερο να στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Λάζαρος Λάμπρου

Ο Λάζαρος Λάμπρου αγωνίστηκε σε ολόκληρη την εκτός έδρας ήττα του Πανιωνίου από τον Ολυμπιακό με 1-0 στο Καραίσκάκη. Ο νεαρός εξτρέμ ήταν δραστήριος, αλλά η ομάδα του περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο κι έτσι δεν μπόρεσε να κάνει πολλά στο μεσοεπιθετικό κομμάτι.

Νίκος Μελίσσας

Ο Νίκος Μελίσσας δεν ήταν στην αποστολή της Λαμίας στην εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΟΚ με 0-2.

Μανώλης Πατράλης

Ο Μανώλης Πατράλης αγωνίστηκε σε ολόκληρη την ήττα του Πλατανιά από τον ΠΑΣ Γιάννινα με 0-3 στα Περιβόλια.

Νικόλας Ματθαίου

Ο Νικόλας Ματθαίου έμεινε στον πάγκο της Ανόρθωσης στην εντός έδρας νίκη με 4-0 επί του Ερμή Αραδίππου.

Τάσος Δημητριάδης-Μπόγκνταν Ρανγκέλοφ

AE Καραϊσκάκης επικράτησε με 2-0 του Απόλλωνα Λάρισας, με τον Τάσο Δημητριάδη να αγωνίζεται σε όλο το παιχνίδι και να ξεκινάει την φάση στο δεύτερο γκολ της ομάδας του και τον Μπόγκνταν Ρανγκέλοφ να περνάει στο παιχνίδι στο 88′ και να κάνει το ντεμπούτο του.

Στέργιος Δοδοντσάκης

Ο Στέργιος Δοδοντσάκης δεν αγωνίστηκε στην εντός έδρας ήττα της Σπάρτης από τον ΟΦΗ με 0-3.

Στέλιος Πόζογλου-Τίμος Τσελεπίδης-Γιώργος Κάκκο

Ο Πανσερραϊκός ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την Δόξα Δράμας. Οι Τσελεπίδης και Κάκκο δεν αγωνίστηκαν ενώ ο Στέλιος Πόζογλου πέρασε σαν αλλαγή στο 61′, χωρίς να καταφέρει να βοηθήσει την ομάδα του να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από το παιχνίδι.

Κρίστι Κούστα

Ο Κρίστι Κούστα δεν πήρε χρόνο συμμετοχής στην μεγάλη εκτός έδρας νίκη του Αιγινιακού επί της Παναχαϊκής με 0-1.