Αννόβερο-Σάλκε (Live)

Παρακολουθείστε ζωντανά την αναμέτρηση της αντιπάλου του ΠΑΟΚ

Το inpaok θα σας μεταδώσει τον αγώνα το Αννόβερου με την Σάλκε για την τρίτη αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα

Η εντεκάδα  των γηπεδούχων Ζίλερ, Σακάι, Μάρτσε, Σανιέ, Ποκόγκ, Αντρέ, Πριμπ, Στιντλ, Χούστι, Ντιούφ, Σομπιέ

Ενώ οι έντεκα της Σάλκε είναι οι: Χίλντεμπραντ, Χόγκλαντ, Ματίπ, Χέβεντες, Φουκς, Γκορέτζκα, Νεουστάντερ, Τζόουνς, Κλέμενς, Ντράξλερ, Σαλάι

Στον πάγκο για τους βασιλικούς μπλε βρίσκονται οι: Φαχρμαν, Σαντάνα, Μέγιερ, Χέγκερ, Πούκι, Αιχάν, Μπαρνέτα

Ξεκίνησε το παιχνίδι με την Σάλκε να έχει την κατοχή

Πρώτο σουτ στον αγώνα για τους φιλοξενούμενους, ο Φουξ σούταρε δυνατά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

Πολύ γρήγορος ο ρυθμός του παιχνιδιού σε αυτά τα πρώτα λεπτά με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να χτυπήσουν κυρίως στην κόντρα

Πιέζει το Αννόβερο για ένα γρήγορο γκολ

Καλό σουτ του Αντρέασεν ο Χίλντεμπραντ θα πέσει και θα παραχωρήσει το κόρνερ

Στη κόντρα η Σάλκε ο Κλέμενς θα βγει απέναντι από τον Ζίλερ, αλλά θα χάσει το κοντρόλ και ο τερματοφύλακας των γηπεδούχωνθα μπλοκάρει

Πέναλτι για το Αννόβερο!

1-0 για τους γηπεδούχους ο Χούστι θα σημαδέψει σωστά και θα ανοίξει το σκορ για την ομάδα του

Η Σάλκε θα συνεχίσει το παιχνίδι με 10 παίκτες, καθώς στην φάση του πέναλτι ο Χέβεντες δέχθηκε την κόκκινη κάρτα

Τεράστια ευκαιρία για το Αννόβερο, η μπαλιά βγήκε από τα δεξιά, αλλά ο Ντιουφ δεν μπόρεσε να την σπρώξει στα δίχτυα

Η Σάλκε μετά το γκολ δείχνει “χαμένη”, καθώς οι ποδοσφαιριστές της ακόμα δεν έχουν συνέλθει από το “σοκ”

Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός του παιχνιδιού τα τελευταία λεπτά

H Σάλκε συνεχίζει να μην μπορεί να κρατήσει την μπάλα με αποτέλεσμα να αμύνεται συνεχώς

Τρομερή απόκρουση του Χίλντεμπραντ ο Ντιουφ θα βγει τετ α τετ και ο Γερμανλος τερματοφύλακας με τα πόδια θα παραχωρήσει το κόρνερ

Άναψαν τα αίματα στο παιχνίδι, ο Χίλντεμπραντ θα έρθει σε λογομαχία με αρκετούς ποδοσφαιριστές του Αννόβερου

Αλλαγή για την Σάλκε, μέσα ο Σαντάνα και έξω ο Γκορέτσκα

Γκολ για το Αννόβερο!

Ο Ντιούφ με κοντινή κεφαλιά θα στείλει την μπάλα πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα για να κάνει το 2-0

Παραπαίει η Σάλκε σε αυτό το πρώτο παιχνίδι , καθώς από την στιγμή που ξεκίνησε το παιχνίδι έως τώρα δεν έχει καταφέρει να βγει με αξιώσεις μπροστά

Λήξη ημιχρόνου

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

Και πάλι το Ανόβερο είναι αυτό που πιέζει με την Σάλκε να περιμένει πίσω

Παραλίγο το 3-0, ο Σομπιέ θα πιάσει το δυνατό σουτ αλλά ο Χίλντεμπραντ θα διώξει σε κόρνερ

Αρκετά προβληματισμένος φαίνεται και γενικός διευθυντής των βασιλικών μπλε στην κερκίδα ο Χόρστ Χέλντ

Γκολ για την Σάλκε με κοντινό πλασέ του Σαλάι, μειώνουν οι φιλοξενούμενοι σε 2-1

Μπορεί οι φιλοξενούμενοι να σκόραραν, αλλά το Αννόβερο είναι αυτό που έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού

Η Σάλκε δείχνει να “πονάει” κυρίως στην δεξιά πλευρά εκεί που λείπει ο Ουτσίντα, με αποτέλεσμα να δέχεται όλες τις επιθέσεις από εκεί

Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι για την ισοφάριση

Μεγάλη ευκαιρία για την Σάλκε. Κλέμενς και Ντράξλερ φεύγουν απέναντι από τον τερματοφύλακα του Αννόβερο, τελικός αποδέκτης της μπάλας ο Ντράξλερ, ο οποίος σε κενή εστία πλασάρει άουτ

Μια διαφορετική Σάλκε βλέπουμε στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς οι φιλοξενούμενοι έχουν ανέβει αρκετά

Κόκκινη στον Χόστι του Αννόβερου! Ο μέσος των γηπεδούχων σε μια διεκδίκηση σήκωσε ψηλά το πόδι του με αποτέλεσμα να χτυπήσει στο πρόσωπο τον Χόγκλαντ. Με δέκα λοιπόν και το Αννόβερο

Αρκετά νεύρα στο παιχνίδι, κίτρινη στον Φουξ για σκληρό μαρκάρισμα

Μετά από εκείνο το 5λεπτο “φωτιά” η Σάλκε και πάλι επέστρεψε στα γνωστά της στάνταρ

Κόκκινη και ο Φουξ!

Η Σάλκε μετά την κόκκινη του Φους δείχνει να τα έχει παρατήσει

Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος

Τέλος του αγώνα η Σάλκε για τρίτο σερί παιχνίδι πρωταθλήματος δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης

ΠΑΟΚ: «Δεν συμμετέχουμε στο σχέδιό τους!»