Η απόδοση των παικτών

Το INPAOK αξιολογεί τους ποδοσφαιριστές του Δικεφάλου στο ματς με την Ολιμπίκ Ντόνετσκ

Το ΙNPAOΚ αξιολογεί την παρουσία των ποδοσφαιριστών του Δικεφάλου κατά τη διάρκεια του αγώνα με την Ολιμπίκ Ντόνετσεκ και τη νίκη με 2-0.

Ρέι: Όποτε χρειάστηκε να επέμβει, το έκανε πειστικά είτε μπλοκάροντας είτε απομακρύνοντας την μπάλα. Καλός με τα πόδια, έστελνε την μπάλα εκεί που έπρεπε.
Μάτος: Σε ρηχά νερά κινήθηκε ο Βραζιλιάνος, ο οποίος δε βοήθησε ιδιαίτερα στην ανάπτυξη, ενώ αντιμετώπισε προβλήματα και στα μετόπισθεν, ειδικά όταν δεν είχε κάλυψη.
Βαρέλα: Αποφασιστικός και καίριος στις επεμβάσεις του, έδειξε στιβαρός στα αμυντικά του καθήκοντα, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος και σε μερικές φάσεις, γενικά η άμυνα έδειξε αστάθεια.
Κρέσπο: Είχε περισσότερο… εποπτικό καθήκον στα μετόπισθεν, οργανώνοντας και επεμβαίνοντας όποτε έπρεπε. Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω όμως, υπάρχαν στιγμές… ανισορροπίας στο ανασταλτικό κομμάτι.
Λέοβατς: Σχεδόν άφαντος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Καμιά συμμετοχή στην επίθεση, παρά το γεγονός ότι ανέβαινε συχνά, πήρε και μια αστεία και ανόητη κίτρινη κάρτα.
Κάνιας: “Γέμισε” σωστά το χώρο του κέντρου και είχε καλές τοποθετήσεις. Έβγαλε ενέργεια και αντιμετώπισε καλά τις επικίνδυνες καταστάσεις.
Τσίμιροτ: Αρκετά αβίαστα λάθη στις πάσες του. Θα ήταν μάλλον στους αρνητικούς του αγώνα, αν δεν πετύχαινε ένα υπέροχο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.
Μπίσεσβαρ: Δυσκολεύτηκε να πάρει την μπάλα στα πόδια του. Όποτε αυτό έγινε, βρήκε ευκαιρίες για να δημιουργήσει. Έχασε μια εξαιρετική ευκαιρία αλλά ήταν θετικός.
Μακ: Πέτυχε ένα πολύ όμορφο γκολ με ατομική προσπάθεια, που άνοιξε το δρόμο για τη νίκη. Μετά από αυτό, πήρε περισσότερη ψυχολογία, δημιούργησε καταστάσεις, αλλά οι προσπάθειες έμειναν ημιτελείς.
Κάμπος: Εξαιρετική παρουσία στα δεξιά, έκανε άνω κάτω τους Ουκρανούς με τις ενέργειες του, ειδικά στο πρώτο μέρος. Ξεχνιόταν… μερικές φορές στην άμυνα.
Πρίγιοβιτς: Σίγουρα δεν ήταν η μέρα του. Βρέθηκε μέσα στις φάσεις με καλές τοποθετήσεις, αλλά ήταν πολύ άστοχος στην τελική προσπάθεια.
Ενρίκε: Πολύ… εφέ, λίγη ουσία στο διάστημα που αγωνίστηκε.
Σάχοφ: Δεν ήταν πολύ συγκεντρωμένος, φρέσκαρε πάντως το χώρο του κέντρου.
Πέλκας: Φάνηκε και είχε ενέργειες, παρά το μικρό διάστημα συμμετοχής του.