Live Stream: Η κλήρωση του BCL

Παρακολουθήστε Live από το INPAOK την κλήρωση του Basketball Champions League της αγωνιστικής περιόδου 2018-2019, με τον Δικέφαλο να ξεκινάει τις υποχρεώσεις του από τη φάση των ομίλων.

Δείτε παρακάτω ζωντανά με εικόνα και ήχο την εξέλιξη της διαδικασίας:

Καλό μεσημέρι!

Μείνετε συντονισμένοι στο INPAOK για όλο το ρεπορτάζ και τις πρώτες αντιδράσεις από πλευράς ΠΑΟΚ!

Ο Β’ όμιλος αποτελείται από τους: ΠΑΟΚ, Βενέτσια (Ιταλία), Τενερίφη (Ισπανία), Οπάβα (Τσεχία), Χάποελ Χολόν (Ισραήλ), Βόννη (Γερμανία), ενώ δύο ακόμη θα προκύψουν μέσα από τη διαδικασία των προκριματικών (νικητής 19 και νικητής 20)!

Και η Βόννη στο δεύτερο όμιλο του ΠΑΟΚ!

Η Χάποελ Χολόν (Ισραήλ) στον όμιλο του ΠΑΟΚ, με Τενερίφη, Βενέτσια και Οπάβα!

Η Χάποελ Ιερουσαλήμ στον όμιλο της ΑΕΚ, με Νίμπουρκ και Μπάμπεργκ.

Η Οπάβα (Τσεχία)στον όμιλο του ΠΑΟΚ, μαζί με Τενερίφη και Βενέτσια!

Εν αναμονή των επόμενων αντιπάλων του ΠΑΟΚ στο δεύτερο όμιλο.

Ξανά στο δρόμο του ΠΑΟΚ η Τενερίφη καθώς κληρώθηκε στον δεύτερο όμιλο μαζί με Δικέφαλο και Βενέτσια!

Στον τέταρτο όμιλο η Μπεσίκτας.

Στον τρίτο όμιλο η ΑΕΚ μαζί Νίμπουρκ και Μπάμπεργκ.

Στον πρώτο όμιλο με τη Λούντβιγκσμπουργκ η Μπάνβιτ.

Στον δεύτερο όμιλο με τη Βενέτσια ο ΠΑΟΚ!

Στον δεύτερο όμιλο η Βενέτσια και η Μπάμπεργκ στον τρίτο.

Στον πρώτο όμιλο η Λούντβιγκσμπουργκ και στον τέταρτο η Νεπτούνας.

Kαι τώρα η ώρα των ομίλων!

Δείτε παρακάτω πώς διαμορφώνεται η κατάσταση στον τρίτο προκριματσικό γύρο:

Η κλήρωση συνεχίζεται με τον τρίτο προκριματικό γύρο και στη συνέχεια ακολουθεί αυτή των ομίλων!

Δείτε παρακάτω πώς προκύπτουν οι διασταυρώσεις στον δεύτερο προκριματικό γύρο:

Ακολουθεί η κλήρωση του δεύτερου προκριματικού γύρου, με τους νικητές του πρώτου να αγωνίζονται μεταξύ τους.

 Αναλυτικά τα ζευγάρια των του πρώτου προκριματικού:
1. Λέστερ – Μπάκεν Μπέαρς 2. Φρίμπουργκ – Αφτοντόρ 3. ΑΕΚ Λάρνακας – Αντβέρπ 4. Ντιναμό Τιφλίδας – Άρης 5. Νόρκεπινγκ – Εστουντιάντες 6. Κάρχου – Οραντέα 7. Καντού – Σολνόκι 8. Χάποελ Τελ Αβίβ – Σαρλερουά 9. Σιαουλιάι – Λουκόιλ 10. Τορούν – Τσμόκι Μινσκ 11. Πόρτο – Νίζνι Νόβγκοροντ 12. Πρίστινα – Γκρόνιγκεν

Ο Άρης θα αντιμετωπίσει την Ντιναμό Τιφλίδας.

Επόμενο ζευγάρι ΑΕΚ Λάρνακς-Άντβερπ.

Δεύτερο ζευγάρι των προκριματικών, Φρίμπουργκ – Άβτοντορ.

Η πρώτη αγγλική ομάδα του BCL, η Λέστερ θα αντιμετωπίσει τους Μπάκεν Μπέαρς.

Η αρχή γίνεται με τις ομάδες των προκριματικών.

H κλήρωση μόλις ξεκίνησε!

Επικεφαλής της κλήρωσης, όπως και τα δύο προηγούμενα χρόνια, ο CEO του BCL, Πάτρικ Κομνηνός.

Προβλήθηκε video με τον τρόπο διεξαγωγής του BCL, μέχρι το Final 4 της νέας χρονιάς.

Οι «ασπρόμαυροι» βρίσκονται στη 10η θέση των πιο επιτυχημένων ομάδων της διοργάνωσης!

26 ομάδες έχουν εξασφαλίσει την παρουσία τους στη φάση των ομίλων, ενώ οι άλλες 6 θα προκύψουν από τους προκριματικούς γύρους.

Η διαδικασία έχει ξεκινήσει, με την προβολή highlight από την περσινή χρονιά.

Θυμίζουμε πως δεν γίνεται να βρεθούν ομάδες από την ίδια χώρα στον ίδιο όμιλο.

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στο γκρουπ των ισχυρών (seeded teams) σύμφωνα και με το ranking που έχει στο BCL, επομένως στον όμιλο του θα έχει μόνο 2 ομάδες από το ίδιο γκρουπ (των ισχυρών), 1 ή 2 από τα προκριματικά και ανάλογα 3 ή 4 από το γκρουπ των αδυνάτων (unseeded teams).

Από πλευράς ελληνικών ομάδων, στους ομίλους έχουν περάσει επίσης οι ΑΕΚ και Προμηθέας, ενώ ο Άρης θα ξεκινήσει από τα προκριματικά.

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται απευθείας στη φάση των ομίλων για τρίτη σερί χρονιά.

Ο Τέλος Ζουρνατσίδης εκπροσωπεί την «ασπρόμαυρη» ΚΑΕ στο «House of Basketball» της Γενεύης.

Η διαδικασία είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 12:00.

Καλησπέρα σας!


Σχόλια σε greeklish δεν θα δημοσιεύονται!