Αήττητη και μέσα στο βούρκο

Ισοπαλία μέσα στην Βέροια για την Κ17

Για την 4η αγωνιστική του 2ου γύρου του Βορείου Ομίλου, του πρωταθλήματος υποδομών της Super League, η Κ17 του ΠΑΟΚ αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Βέροια…

Η αναμέτρηση έγινε στο γήπεδο του Σταυρού και ο Δικέφαλος με τη σημερινή συγκομιδή βαθμού έφτασε τους 23 και παρέμεινε πρώτος έχοντας στο κατόπι του την Ξάνθη με 15.

O αγώνας διεξήχθη σε έναν αγωνιστικό χώρο που έμοιαζε περισσότερο με λασπόλουτρο παρά με γήπεδο, κάτι που εμπόδισε τις δύο ομάδες να παίξουν καλό και ποιοτικό ποδόσφαιρο στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη αν και η βροχόπτωση ήταν έντονη είχαμε φάσεις και γκολ με τον ΠΑΟΚ να δικαιούται τους τρεις βαθμούς, αλλά οι πολλές χαμένες ευκαιρίεςε του στέρησαν την χαρά της νίκης.

Η Βέροια στο 58ο λεπτό άνοιξε το σκορ, καθώς ο Δεληγιάννης δεν μπόρεσε να αντιδράσει στο δυνατό σουτ του παίκτη των γηπεδούχων. Στη συνέχεια οι “ασπρόμαυροι” πίεσαν και κατάφερα 20 λεπτά αργότερα να ισοφαρίσουν με τον Παναγιωτίδη και ενώ είχαν χαθεί αρκετές κλασικές ευκαιρίες.

Απο εκείνο το σημείο του παιχνιδιού και μετά οι ρυθμοί ανέβηκαν και η πιτσιρικάδες του Δικέφαλου βγήκαν μπροστά για να πετύχουν την ανατροπή, όμως έτσι άφησαν κενούς χώρους πίσω. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να απειλήσει αρκετές φορές η Βέροια χωρίς να μπορέσει να κάνει κάτι παραπάνω.

Η λήξη του αγώνα βρήκε τις δύο ομάδες στο 1-1 και τους ποδοσφαιριστές να προσπαθούν να βγουν από τον βούρκο που είχε ο μετατραπεί ο αγωνιστικός χώρος.