Πάμε στοίχημα με το INPAOK

Εβδομάδα κυπέλλων αυτή που διανύουμε και αν και το κουπόνι έχει ελάχιστα πράγματα, σήμερα βγαίνει μια καλή επιλογή και σε παιχνίδι φωτιά.

Ατλέτικο – Ρεάλ στους 16 του κυπέλλου Ισπανία και μεις εκεί θα πάμε να δούμε τι έχει να παίξουμε.

Ατλέτικο Μαδρίτης – Ρεάλ Μαδρίτης

Τι Ισχύει Φάση των «16» του κυπέλλου Ισπανίας, διπλές αναμετρήσεις, ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισόπαλου συνολικού αποτελέσματος ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι. Οι ρεβάνς την επόμενη εβδομάδα. Προϊστορία (10ετίας με γηπεδούχο την Ατλέτικο): 0Ν-2Ι-8Η Ζορίστηκε μόνο για ένα 20λεπτο το Σάββατο στο εντός έδρας 3-1 απέναντι στην Λεβάντε, ανάμεσα στο 62′ όταν και δέχτηκε την μείωση σε 2-1 και στο 82′ όταν και πέτυχε το 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Στην πρώτη ώρα του αγώνα, η Ατλέτικο είχε το πάνω χέρι και πέτυχε δύο τέρματα στο 18′ και στο 47′. Αξιοσημείωτο το ότι και τα τρία της γκολ μπήκαν με κεϕαλιές.

«Με την ηρεμία που μας δίνει η νίκη επί της Λεβάντε προετοιμαζόμαστε για το παιχνίδι κυπέλλου και στην συνέχεια σκεϕτόμαστε και το παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα για το πρωτάθλημα» τόνισε ο Σιμεόνε.

Αποθεωτικής υποδοχής από 45.000 οπαδούς έτυχε ο Φερνάντο Τόρες κατά την παρουσίαση του και υπάρχουν σκέψεις να ξεκινήσει βασικός στο παιχνίδι με την Ρεάλ, αν και κάτι τέτοιο ϕαντάζει δύσκολο λόγω της εξαιρετικής κατάστασης στην οποία βρίσκεται ο Γκριεζμάν που έχει πετύχει 5 γκολ στα δύο τελευταία παιχνίδια.

Από κει και πέρα στα αγωνιστικά λογικά θα ξεκινήσει και ο Μάντζουκιτς με τον Τόρες να κάθεται στον πάγκο, ενώ τελικά ο στόπερ Μιράντα που δίνονταν αμϕίβολος δεν προλαβαίνει και θα απουσιάσει. Δεν υπάρχουν άλλα αγωνιστικά προβλήματα για τον Σιμεόνε. Πέρσι για τον ίδιο θεσμό η Ρεάλ πέρασε την αντίπαλό της με δύο νίκες.

Απουσίες: Μιράντα (Α, 11/3)

Στο καυτό «Μεστάγια» έμελλε να τερματιστεί το νικηϕόρο σερί 22 αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις, εκεί όπου την Κυριακή ηττήθηκε με 2-1 από την ψυχωμένη και αποτελεσματική Βαλένθια. Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με εκατέρωθεν ευκαιρίες, η Ρεάλ προηγήθηκε με πέναλτι του Ρονάλντο στο 14′, αλλά πλήρωσε το υποτονικό της ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο όταν και δέχτηκε την ανατροπή στο 52′ και στο 65′. Πίεσε στην συνέχεια έχασε καλές ευκαιρίες, αλλά δεν κατάϕερε να πετύχει κάτι καλύτερο.

«Ήταν αναμενόμενο ότι κάποια στιγμή το σερί θα σταματούσε, δίκαια η νίκη της αντιπάλου»παραδέχτηκε ο Αντσελότι. Η ήττα της Μπαρτσελόνα το βράδυ της Κυριακής την διατήρησε στην κορυϕή της βαθμολογίας. Στα αγωνιστικά, ίσως ξεκινήσει ο Ροντρίγκεζ που ήταν στον πάγκο στο παιχνίδι με την Βαλένθια, ενώ πάγια εκτός παραμένει ο Μόντριτς. «Δεν πιστεύω πως η ήττα θα επηρεάσει την ομάδα. Το παιχνίδι της Τετάρτης είναι ένα διαϕορετικό παιχνίδι και θα τα δώσουμε όλα για την νίκη» υποστήριξε ο αμυντικός Μαρτσέλο που επέστρεψε από τραυματισμό και αγωνίστηκε κανονικά απέναντι στις «νυχτερίδες».

Απουσίες: Μοντριτς (Μ, 10/1) Εκτίμηση: Η Ατλέτικο επί Σιμεόνε δεν ϕοβάται την Ρεάλ και έχοντας κατά νου και το παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα ίσως πάει το παιχνίδι σε χαμηλό τέμπο όπως και συνηθίζει στα παιχνίδια με την «βασίλισσα».

Με αυτό το σκεπτικό καλή επιλογή είναι το under 2.5 στο 2.00 και η ισοπαλία στο ημίχρονο στο 2.15.

Και μην ξεχνάτε το μηνιαίο διαγωνισμό “Be The Tipster” που τρέχει κάθε μήνα στο forum του Foxbet, με έπαθλα που φτάνουν τα 300€ σε πραγματικά χρήματα