Γκολ και άνοδος για Πόποβιτς

Την άνοδο στην πρώτη κατηγορία του κυπριακού ποδοσφαίρου, πανηγύρισε ο Δημήτρης Πόποβιτς, ο οποίος αγωνίζεται στην Καρμιώτισσα με τη μορφή του δανεισμού από τον ΠΑΟΚ.

Ο νεαρός άσος του Δικεφάλου, ήταν αυτός που άνοιξε τον δρόμο για την ομάδα του με το γκολ που σημείωσε στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ομάδα της Λεμεσού έγραψε ιστορία, καθώς κέρδισε με 6-0 τον Διγενή Ορόκλινης και ανέβηκε και μαθηματικά στην πρώτη κατηγορία! Στην τελευταία αγωνιστική με τον Οθέλλο θα πάει για να «σφραγίσει» και το πρωτάθλημα.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους αφού ο Πόποβιτς στο 14′ και ο Πάντος στο 17 με πέναλτι, έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη της ομάδας τους. Το… πάρτι της Καρμιώτισσας είχε και συνέχεια στο 30ο λεπτό όταν και πάλι ο Πάντος έκανε το 3-0 και ουσιαστικά «σφράγισε» τη νίκη-άνοδο.

Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Κυριάκου στο 48′ και Παστελλή στο 53′ να ανεβάζουν τον δείκτη στο 5-0 ενώ το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Δημητρίου.