Άλλα 9 μετάλλια για ΠΑΟΚ!

Ολοκληρώθηκε χθες (2/12) το απόγευμα  η κολυμβητική διοργάνωση «26α Αλεξάνδρεια», η οποία πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα του ΑΣ ΠΑΟΚ το τριήμερο που μας πέρασε.

Ο απολογισμός των επιτυχιών των αθλητών του Δικέφαλου την 3η ημέρα των αγώνων ήταν 9 μετάλλια (1 χρυσό, 4 ασημένια και 4 χάλκινα).

Συνολικά, τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

Ελεύθερο Γυναικών (100m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Χατζή Μαρία Άρης 00:59.55
2. Αντωνιάδου Φανή – Στυλιανή ΠΑΟΚ 01:00.04
3. Δάντου Σωτηρία ΑΝΟΓ 01:00.68

Ελεύθερο Ανδρών (100m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Παπαδόπουλος Χρήστος ΠΑΟΚ 00:51.87
2. Ζουμπούλογλου Δημήτριος ΠΑΝΣΕΡ 00:53.11
3. Βελιάδης Γιώργος ΑΝΟ ΑΡΓΥΡ 00:53.13

Πρόσθιο Γυναικών (50m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Χατζή Μαρία Άρης 00:34.39
2. Βογιαντζόγλου Παρασκευή ΠΑΟΚ 00:35.33
3. Μασούτη Μαρία – Αναστασία Ηρακλής 00:35.59

Πρόσθιο Ανδρών (50m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Μαυροματίδου Έλσα ΔΕΛ ΠΤΟΛ 00:38.27
2. Γκούντα Κωνσταντίνα Άρης 00:38.55
3. Νασιώκα Ιωάννα ΠΑΟΚ 00:39.08

Πρόσθιο Ανδρών (50m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Ασπουγαλής Αρκάδιος – Γεώργιος Ηρακλής 00:28.97
2. Κρανιάς Σπυρίδων ΑΟΠΦ 00:29.63
3. Τιτόπουλος Γαβριήλ  ΠΑΟΚ 00:30.43

Ύπτιο Γυναικών (100m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Κίρτσογλου Βασιλική Μαρία Άρης 01:04.61
2. Ιωαννίδη Ευτυχία ΓΣ ΒΗ ΝΙΚΗ 01:07.24
3. Θώδη Αφροδίτη Άρης 01:07.61

Ύπτιο Ανδρών (100m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Ανδρεόπουλος Θεόδωρος Άρης 00:59.13
2. Τσουμάνης Βασίλειος Άρης 00:59.60
3. Γιαννόπουλος Νικόλαος ΟΣΦΠ 01:00.11

Πεταλούδα Γυναικών (200m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Τζιώρα Δήμητρα Μακεδονικός 02:24.98
2. Βλάχου Αγαθή ΝΟΒΑ 02:29.46
3. Σιπητάνου Κ.Α. Νάουσα 02:29.78

Πεταλούδα Ανδρών (200m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Δημητριάδης Στέφανος ΟΣΦΠ 02:00.61
2. Κόντοβας Ιωάννης ΓΣ ΒΗ ΝΙΚΗ 02:06.97
3. Ζαχαριάδης Κωνσταντίνος Άρης 02:07.34

Ελεύθερο Ανδρών (400m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Εγγλεζάκης Κωνσταντίνος ΑΝΟΓ 03:58.47
2. Bozhilov Petar SK Atomik 04:00.79
3. Δαλδογιάννης Αστέριος ΠΑΟΚ 04:00.99

Ελεύθερο Γυναικών (400m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Κεχαγιά Ελένη Άρης 04:29.86
2. Ιωαννίδη Ευτυχία ΓΣ ΒΗ Νίκη 04:32.35
3. Τερζίδου Αθανασία Μακεδονικός 04:32.64

Ελεύθερο Ανδρών (400m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Εγγλεζάκης Κωνσταντίνος ΑΝΟΓ 03:58.47
2. Bozhilov Petar SK Atomik 04:00.79
3.  Δαλδογιάννης Αστέριος ΠΑΟΚ 04:00. 99

Πρόσθιο Γυναικών (200m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Σμιλιανή Αναστασία Ηρακλής 02:46.76
2. Σύρου Στυλιανή ΠΑΟΚ 02:47.17
3. Τσαπράζη Χριστίνα ΝΟΒΑ 02:49.67

Πρόσθιο Ανδρών (200m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Θώμογλου Σάββας Άρης 02:15.23
2. Μουζάς Χρήστος Άρης 02:21.26
3. Ασπουγαλής Αρκάδιος – Γεώργιος Ηρακλής 02:21.49

Πεταλούδα Γυναικών (50m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/μο Σωματείο Επίδοση
1. Merizaj Nikol ALB 00:29.48
2. Σιπητάνου Αναστασία Κ.Α. Νάουσα 00:29.55
3. Ζαρογιάννη Ελένη ΝΟ Λεμεσού 00:29.58

Πεταλούδα Ανδρών (50m) – Τελικοί

Κατάταξη Ον/νο Σωματείο Επίδοση
1. Βελιάδης Γιώργος ΑΝΟ ΑΡΓΥΡ 00:25.70
2. Σοφιανίδης Ιωάννης ΠΑΟΚ  00:25.84
3. Κούγκουλος Αναστάσιος ΝΟ ΑΛΕΞ 00:26.06