Η απόδοση των παικτών

Το INPAOK αξιολογεί τους ποδοσφαιριστές του Δικεφάλου στο ματς με την Παναχαϊκή

Το INPAOK αξιολογεί την παρουσία των ποδοσφαιριστών του Δικεφάλου κατά τη διάρκεια του αγώνα με την Παναχαϊκή στην Τούμπα και τη νίκη με 5-0.

Πασχαλάκης: Ελάχιστη δουλειά απόψε για τον διεθνή τερματοφύλακα που πάντως ήταν σε εγρήγορση όποτε χρειάστηκε.

Βιεϊρινια: Ωραίο και ποιοτικό παιχνίδι από τον Πορτογάλο, “άνοιξε” τις επιθέσεις του ΠΑΟΚ με τις μεταβιβάσεις του.

Βαρέλα: Δεν είχε προβλήματα αμυντικά, προωθήθηκε στα στημένα και ήταν επικίνδυνος για την αντίπαλη εστία

Κρέσπο: Πετυχημένες και καίριες οι ελάχιστες στιγμές που χρειάστηκε να επέμβει. ​

Μάτος: Μια καλή εμφάνιση μετά από καιρό. Πέτυχε το πρώτο γκολ, είχε 1-2 ακόμα ευκαιρίες με το κεφάλι, έπαιξε και αριστερά για ένα διάστημα.

Σάχοφ: Ήθελε ένα γκολ στην 100η συμμετοχή του, το προσπάθησε αλλά δεν ήταν τυχερός. Ήταν μέσα στις φάσεις, είχε καλή παρουσία.

Ελ Καντουρί: Σημαντική η προσφορά του παίζοντας ως χαφ δίπλα στον Σάχοφ. Ωραίες ενέργειες, λίγα λάθη.

Μπίσεσβαρ: Από τα πόδια περνούσαν όλα και τα έκανε σχεδόν πάντα τέλεια. Από αυτόν ξεκίνησαν γκολ και ευκαιρίες. Σε εξαιρετική κατάσταση, θα μπορούσε και να σκοράρει.

Ζαμπά: Στο πρώτο μισάωρο ήταν τσαπατσούλης στις ενέργειες του, αλλά η συνέχεια ήταν εμφατική. Πέτυχε δυο γκολ, έδωσε μία ασίστ και φώναξε “παρών” μετά από καιρό.

Λημνιός: Καλή η παρουσία του στα δεξιά, αν και η μπάλα παιζόταν κυρίως από την άλλη πλευρά. Είχε θετικές ατομικές ενέργειες, συνεργασίες, ασίστ και γκολ

Ακπόμ: Τα έκανε όλα εξαιρετικά εκτός από το γκολ. Ή μάλλον κι αυτό το πέτυχε αλλά του το ακύρωσαν λανθασμένα. Υπέροχες κινήσεις μέσα στο γήπεδο με και χωρίς την μπάλα, σε μία από αυτές έβγαλε την ασίστ στον Ζαμπά για το 2-0.

Μίσιτς: Έκανε ντεμπούτο σε ένα βαρύ τερέν, πήρε κάρτα, πέτυχε και ένα φανταστικό γκολ. Αν μη τι άλλο, “γεμάτα” τα πρώτα του λεπτά με τη φανέλα του ΠΑΟΚ.

Λύρατζης: Κράτησε καλά τη θέση του στα λεπτά που αγωνίστηκε, σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο.

Καρέλης: Είχε ενέργεια και την έβγαλε, ήταν μέσα στις φάσεις στο διάστημα που έπαιξε.