Τα αποτελέσματα του Europa League

«Ανοιχτούς λογαριασμούς» για τη ρεβάνς άφησαν Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) και Κρακοβία (Πολωνία), που αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στην έδρα της πρώτης, για τον α΄ προκριματικό γύρο του Europa League. Ο νικητής θα αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο στο β΄ γύρο. Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο 40΄ με αυτογκόλ του Κρούζλιακ και τους Σλοβάκους να φτάσουν στην ισοφάριση τέσσερα λεπτά αργότερα, με τον Ντίβκοβιτς.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων του α΄ προκριματικού γύρου του Europa League ήταν τα εξής:

Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) 0-2
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο) 4-0
Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)-Ρέιντζερς (Σκωτία) 0-4
Ζενές Ες (Λουξεμβούργο)-Τομπόλ Κοστανάι (Καζακστάν) 0-0
Μάλμε (Σουηδία)-Μπαλιμένα (Βόρεια Ιρλανδία) 7-0
Μπραν (Νορβηγία)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) 2-2
Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν)-Τορπέντο Κουτάισι (Γεωργία) 1-0
Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)-Ραντνίτσκι Νις (Σερβία) 2-0
Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-Μούρα (Σλοβενία) 2-0
Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)-Κουκέσι (Αλβανία) 3-0
Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)-Β36 (Νησιά Φαρόε) 2-0
Μπρόντμπι (Δανία)-Ίντερ Τούρκου (Φινλανδία) 4-1
Μόλντε (Νορβηγία)-KR (Ισλανδία) 7-1
Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) 0-2
Ακαντέμιγια Πάντεφ (Βόρεια Μακεδονία)-Ζρίνσκι (Βοσνία) 0-3
Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)-Χιμπέρνιανς (Μάλτα) 1-0
Σπεράντα Νισπορένι (Μολδαβία)-Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) 0-3
Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)-Ρίγας FS (Λετονία) 2-3
Ράντνικ Μπιγέλινα (Βοσνία)-Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) 2-0
Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)-Τσιχούρα Σατσκέρε (Γεωργία) 1-2
Αλασκερτ (Αρμενία)-Μακεντονίγια Σκοπίων (Β. Μακεδονία) 3-1
Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Ενγκορντάνι (Ανδόρα) 6-0
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) 0-2
Βέντσπιλς (Λετονία)-Τέουτα (Αλβανία) 3-0
Ριτεριάι (Λιθουανία)-Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε) 1-1
Λιεπάγια (Λετονία)-Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) 1-1
Μπάλτζαν (Μάλτα)-Ντομζάλε (Σλοβενία) 3-4
Λάτσι (Αλβανία)-Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ) 1-1
Νάρβα Τρανς (Εσθονία)-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο) 0-2
Σαμπάιλ (Αζερμπαϊτζάν)-Κραϊόβα (Ρουμανία) 2-3
Πιούνικ (Αρμενία)-Σκούπι (Β. Μακεδονία) 3-3
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Πετροκούμπ (Μολδαβία) 1-0
Κόναχς Κουέι (Ουαλία)-Κιλμάρνοκ (Σκωτία) 1-2
Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)-Νόρκεπινγκ (Σουηδία) 0-2
Αμπερντίν (Σκωτία)-Ροβανιέμι (Φινλανδία) 2-1
Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία)-Κρακοβία (Πολωνία) 1-1
Κλίφτονβιλ (Βόρεια Ιρλανδία)-Χάουγκενσουντ (Νορβηγία) 0-1
Σιρόκι Μπρίγεκ (Βοσνία)-Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) 1-2
Ζέτα (Μαυροβούνιο)-Φέχερβαρ (Ουγγαρία) 1-5
Κουόπιο (Φινλανδία)-Βιτέμπσκ (Λευκορωσία) 2-0
Κορκ (Ιρλανδία)-Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο) 0-2
Χόνβεντ (Ουγγαρία)-Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία) 3-1
Στεάουα (Ρουμανία)-Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία) 2-0
Τσουκαρίτσκι (Σερβία)-Μπάναντς (Αρμενία) 3-0
Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)-Λέγκια (Πολωνία) 0-0
Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν) 0-0
Στιάρναν (Ισλανδία)-Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) 2-1


Σχόλια σε greeklish δεν θα δημοσιεύονται!