Live: ΠΑΟΚ-Βόλος Κ19

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα της ομάδας του Πάμπλο Γκαρσία

Η Πρωταθλήτρια ομάδα Κ19 του ΠΑΟΚ, υποδέχεται στις 14.00 τον Βόλο, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος και έχει μοναδικό σκοπό να πετύχει ακόμα μια νίκη, ώστε να παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Παρακολουθείστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης από το INPAOK, ή σε live stream από το PAOK TV ΕΔΩ.

93΄ ΤΕΛΟΣ στη Σουρωτή. Ο ΠΑΟΚ με γκολ των Πανίδη και Κούτσια επικρατεί με 2-0 του Βόλου και παίρνει ακόμα ένα σημαντικό τρίποντο!

92′ ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Γιώργο Κούτσια! Ο νεαρός επιθετικός κάνει εξαιρετική ατομική ενέργεια από δεξιά και με άψογο πλασέ κάνει το 2-0, από δύσκολη γωνία

90′ Κίτρινη κάρτα στον Πουρναρά, για φάουλ στον τερματοφύλακα του Βόλου

84′ Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, μέσα Πουρναράς, στη θέση του Τζόλη

82′ Ο Βόλος αν και αγωνίζεται με 10 ποδοσφαιριστές έχει καταφέρει να κρατήσει τον ΠΑΟΚ στο μεγαλύτερο διάστημα του δεύτερου μέρους

77′  Κούτσιας και Γκορτεζιάνι άλλαξαν πολύ όμορφα την μπάλα, ο τελευταίος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει από κοντά

65′ Παραμένει το 1-0 για τον ΠΑΟΚ, ενώ ο Βόλος αγωνίζεται με 10 παίκτες.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

45′ Τέλος πρώτου μέρους στη Σουρωτή, ΠΑΟΚ-Βόλος 1-0.

32′ Kίτρινη στον Μιχαηλίδη.

28′ Ο Πανίδης παίρνει το… ριμπάουντ από το σουτ του Καλουτσικίδη που χτύπησε στο δοκάρι, και ανοίγει το σκορ για τον ΠΑΟΚ, που κάνει το 1-0 λίγο πριν το μισάωρο του ματς.

28′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ!

22′ Ακυρώνεται γκολ του Γκορτεζιάνι για οφσάιντ, παραμένει το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες.

10′ Συμπληρώνεται το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τον ΠΑΟΚ να πιέζει αλλά να μην έχει απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Κραβαρίτη.

1′ Σέντρα στο παιχνίδι.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Ντάικο, Μιχαηλίδης, Καλουτσικίδης, Τσιγγάρας, Αβεντισιάν, Γκορτεζιάνι, Γιαξής, Πανίδης, Σαλαμούρας, Τζιόλης.

Στον πάγκο: Ταλιχμανίδης, Γρόσδης, Πουρναράς, Θεοχαρίδης, Τσοπούρογλου, Κούτσιας και Πιπιλιάρης.

Η ενδεκάδα του Βόλου: Κραβαρίτης, Μπόλης, Στεργιόπουλος, Χαλκίδης, Ρακής, Λογαράς, Κατσαγεωργίου, Δεληγιαννίδης, Μπάλλας, Θεοδωρίδης, Πανταζέλος.