Η απόδοση των παικτών

Το INPAOK αξιολογεί τους ποδοσφαιριστές του Δικεφάλου στο ματς με τη Λαμία

Το INPAOK αξιολογεί τους ποδοσφαιριστές του Δικεφάλου κατά τη διάρκεια του αγώνα με τη Λαμία στην Τούμπα και τη νίκη με 4-0.

Ζ. Ζίβκοβιτς: Ελάχιστες ήταν οι φορές που η μπάλα έφτασε προς το μέρος του, δεν είχε πρόβλημα να τις αντιμετωπίσει σωστά. Καλός με την μπάλα στα πόδια.

Ροντρίγκο: Συμμετείχε στην ανάπτυξη με σέντρες αλλά και τελικές προσπάθειες. Ωραία προσπάθεια και ασίστ για το 3-0 του Ουάρντα, από σέντρα του ξεκινάει και το 4-0.

Μιχαηλίδης: Έδινε συνήθως την πρώτη πάσα, έψαχνε και κενά για να προωθήσει περισσότερο το παιχνίδι. Αμυντικά δεν είχε προβλήματα.

Βαρέλα: Δεν πιέστηκε ιδιαίτερα και έβγαλε εύκολα τα αμυντικά του καθήκοντα.

Μπαμπά: Έβγαλε αμέσως ποιότητα στην αριστερή πτέρυγα με τις κινήσεις τόσο με την μπάλα, όσο και χωρίς αυτή. Έκανε κίνηση φορ και σκόραρε στο 18′ για το 1-0, έβγαλε κούρσες, είχε απλότητα.

Σβαμπ: Μοίρασε σωστά το παιχνίδι της ομάδας, περισσότερο δημιουργούσε παρά έψαχνε να σκοράρει ο ίδιος.

Τσιγγάρας: Είχε τις κατάλληλες θέσεις μέσα στο γήπεδο, από το ένα ημικύκλιο μεγάλης περιοχής στο άλλο. Έκοψε, μοίρασε, δημιούργησε για την ομάδα του.

Ουάρντα: Ήταν μέσα στις φάσεις, δραστήριος και κινητικός. Έψαξε το γκολ και το βρήκε στο 61′ όντας στη σωστή θέση για να τελειώσει τη φάση.

Τζόλης: Έδωσε την ασίστ για το 1-0 του Μπάμπα, είχε άλλες 1-2 καλες στιγμές στο πρώτο μέρος. Κατάφερε να βρει δίχτυα με ωραίο τελείωμα στο 48′, λίγο πριν αποχωρήσει ως τραυματίας.

Α. Ζίβκοβιτς: Κινητικός αλλά όχι αποτελεσματικός στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο πήρε φόρα… Έβγαλε μια απίθανη κάθετη πάσα-ασίστ στον Τζόλη για το 1-0, είχε δοκάρι με μονοκόμματο σουτ στο 64′, και τελικά βρήκε δίχτυα στο 65′ με σουτ-βολίδα.

Κρμέντσικ: Έπαιξε ωραία με πλάτη, έκανε καλές υποδοχές μπάλας, είχε τελικές προσπάθειες αλλά θα μπορούσε να είναι και λίγο πιο ομαδικός.

Λάμπρου: Φάνηκε αμέσως έχοντας ένα καλό πλασέ με την είσοδό του στο ματς, έβγαλε τη σέντρα για το δοκάρι του Ζίβκοβιτς στο 64′, αστόχησε μόνος του με σουτ στις καθυστερήσεις.

Σφιντέρσκι: Καλά ανοίγματα παιχνιδιού με τις πάσες του, έστρωσε για τον Ζίβκοβιτς στο 4-0, είχε ένα ωραία τακουνάκι στο 85′, αλλά και μια αργή απόφαση στο τέλος για να δώσει πάσα στον Καγκάβα.

Καγκάβα: Πήρε την μπάλα από αρκετά πίσω και προσπάθησε να φτιάξει παιχνίδι με μακρινές πάσες. Έκλεψε και μοίρασε στις καθυστερήσεις στον Σφιντέρσκι αλλά δεν κατέληξε σε γκολ.

Νινούα: Είχε κάποια λάθη στις πάσες του σε ένα διάστημα που το ματς είχε κριθεί. Θα μπορούσε να σκοράρει με σουτ στο φινάλε.

Λύρατζης: Κράτησε σωστά τη θέση του στο διάστημα που αγωνίστηκε.